Záhradné jazierka

Doprajte Vašej záhrade pocit nadčasového luxusu

Výstavba jazierka

Keď budujeme jazierko, uprednostňujeme použiť na realizáciu jazierkové fólie, pod ktoré sa najskôr položí geotextília ako ochrana pred kameňmi, koreňmi stromov a malým hlodavcom.

Ak chcete aby lekná krásne kvitli, odporúčame jazierko umiestniť na slnečné miesto v záhrade.

Kyslík do jazierka dodávajú rôzne potôčiky, vodopády, gejzíry či chrliče.

Veľký dôraz treba klásť výberu správneho čerpadla s dostatočným výkonom. Pokiaľ sa chcete zbaviť problémov s mikroriasami, veľmi účinne sa osvedčujú UV lampy.

Jazierko si nakoniec viete dozdobiť rôznymi dekoráciami a sochami.

využitie vody v jazierku

Vodu do jazierka je možné privádzať z troch rôznych zdrojov. Každý z nich má svoje výhody ale aj nevýhody.

PITNÁ VODOVODNÁ VODA

Jednou z možností je privedenie vodovodnej vody z potrubia do jazierka. Vodárne často do vody pridávajú podiel fosforečnanu proti zrážaniu vápnika a preto pokiaľ v jazierku plánujeme chovať ryby, odporúča sa najskôr urobiť rozbor takejto vody. 

STUDNIČNÁ VODA

Na napustenie jazierka je vhodná taktiež aj studničná voda. Pokiaľ ale studňa nie je hlboká aspoň 10 m, je dobré zistiť či do studňovej vody nepresakujú čiastočky hnojív a iných látok zo záhrad a polí, ktoré by mohli ovplyvniť jej kvalitu a následný chov rýb či zdravie rastlín.

DAŽĎOVÁ VODA

Dažďová voda je mäkká a prirodzene regulouje hodnotu pH, no v priemyselných oblastiach väčšinou obsahuje fosforečnan či dusík a môže byť príliš kyslá a znižovať pH pod hodnotu 7,5 čo je pre jazierka škodlivé. Preto taktiež najskôr odporúčame analýzu.

ako na to ? 

Zrealizovať krásne jazierko je jednoduchšie ako kedykoľvek pred tým.

KONTAKT

Jednoducho nás kontaktujte a predložte nám svoje požiadavky, otázky a vízie.

Oslovte nás:
- formulár v sekcii KONTAKT 
- mail: info@dreampools.sk 
  - tel.č.: 0903 459 381,           
  0904 159 647

CENOVÁ PONUKA

Po upresnení potrebných detailov na základe spoločnej komunikácie Vám v čo najkratšom čase vytvoríme nezáväznú cenovú ponuku.

Cenová ponuka bude obsahovať všetky údaje o cene materiálu, dovozu či ostatných montážnych prác, aby ste mali o všetkom prehľad.

REALIZÁCIA

Po odsúhlasení cenovej ponuky a vzájomnej dohode už nič nestojí v ceste samotnej realizácii. V dohodnutom termíne začneme s výstavbou.

Od začiatku až po finalizáciu všetko prebieha pod rukami našich kvalifikovaných pracovníkov.